Tworzymy, nie produkujemy, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Tworzymy, nie produkujemy

DSC_0038_opt-1170x775

O pasji w prowadzeniu biznesu, nowoczesnych rozwiązaniach, indywidualnym podejściu do każdego klienta i tworzeniu najwyższej jakości drzwi rozmawiamy z Arturem Paruchem, który wspólnie z bratem Pawłem prowadzi firmę PARMAX, produkującą ekskluzywne drzwi zewnętrzne.

Państwa przewodnią ideą jest hasło „Tworzymy, nie produkujemy”. Jakie cechy produktu przyciągają klientów?

Taka właśnie idea przyświeca firmie PARMAX. Dzięki wynikającemu z niej podejściu klient otrzymuje wyjątkowej klasy drzwi, które doskonale wpisują się w klimat zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego budownictwa. Perfekcyjne wykonanie i współczesne wzornictwo sprawiają, że nasze drzwi stanowią prestiżową wizytówkę każdego domu. Drzwi PARMAX to gwarancja wysokiej jakości w nietypowych rozmiarach. Najpopularniejszy wymiar to 90 x 200 cm, ale oferujemy także możliwość wykonania każdego modelu drzwi na dowolną, niestandardową wysokość – do ponad 300 cm. Nasze drzwi to przestrzeń, dużo światła i poczucie lekkości, czyli to, czego poszukują dzisiaj projektanci wnętrz. I my to właśnie oferujemy klientom. Prestiż zawdzięczamy wyjątkowej dbałości o najdrobniejsze detale oraz precyzji wykonania. Stosując najnowsze technologie i najlepsze materiały, gwarantujemy produkty najwyższej jakości.

Dlaczego akurat drewno?

Drewno jest idealnym materiałem do obróbki, niezwykle plastycznym. To materiał, z którego możemy stworzyć praktycznie wszystko. Drewno, przede wszystkim dębowe, które jest naszym standardowym materiałem, cechuje szlachetność i wytrzymałość. Nie poddaje się ono próbie czasu. Dąb jest także synonimem dostojeństwa, dodającym elegancji i wyrafinowania. Drzwi dębowe są twarde i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dębowe drewno gwarantuje nie tylko odpowiednią izolację termiczną, lecz przede wszystkim wysoką jakość i ponadczasowy styl.
Naturalne drewno można łączyć z wieloma materiałami, np. szkłem, uzyskując znakomite efekty. Uwzględniając proporcje wielkości i kształtu przeszkleń, otrzymujemy niezwykle efektowne połączenie dla osób lubiących eleganckie rozwiązania. Wzornictwo, kolorystyka oraz materiał, z jakiego wykonane są drzwi, nadają im indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Od czego zaczyna się produkcja drzwi w Państwa firmie? Co sprawia, że klient otrzymuje solidnie wykonany, oryginalny i ekskluzywny produkt, dający jednocześnie poczucie bezpieczeństwa?

Historia naszej firmy datuje się od 2000 roku, choć nasza przygoda z drewnem trwa znacznie dłużej. Pozornie może się wydawać, że proces produkcji jest banalnie prosty: futryna, skrzydło, zawiasy, klamka, ale gdyby tak było, to każdy mógłby wykonywać drzwi w przydomowym zakładzie… Proces tworzenia drzwi zaczyna się od projektu i uwzględnienia wszystkich wymagań klienta. Pierwsza sprawa to wymiar i koncepcja – doprecyzowanie, czego potrzebuje klient. Nasze drzwi są dwuwarstwowe, a poszczególne ich elementy są klejone, żeby uzyskać stabilność i zapobiec wypaczaniu się drewna. Bardzo ważny jest odpowiedni materiał, zapewniający izolację – dzięki temu drzwi są ciepłe, szczelne i zapewniają doskonałe wytłumienie.
Inwestycja w drzwi PARMAX to dla klientów długoterminowe oszczędności. Wysoka szczelność pociąga za sobą niższe koszty ogrzewania, a wyjątkowa trwałość sprawia, że perspektywa zakupu kolejnych drzwi znika na wiele lat.

Co jest kluczem do sukcesu w biznesie?

Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest wspólna pasja, ciągłe poszukiwanie i odnajdowanie nowych inspiracji. W naszym przypadku kluczowe wydaje się to, że jest nas dwóch i że się nawzajem uzupełniamy i wspieramy. Ja zajmuję się stroną marketingową, a mój brat, Paweł, nadzoruje i prowadzi cały proces produkcyjny. Oczywiście bardzo ważna jest także ciężka praca, upór i dążenie do celu. Na nasz sukces pracuje cały zespół – projektanci, stolarze, księgowość, marketing. Jesteśmy jedną drużyną i współtwórcami sukcesu naszych produktów i całej firmy.
Nasza branża jest bardzo szeroka, ale my od początku postawiliśmy na specjalizację i skupiamy się wyłącznie na drzwiach zewnętrznych. Nieustannie dążymy do jednego – do najlepszego produktu. Doradzamy klientom, jak dobrać najlepsze drzwi, tak aby spełniały ich oczekiwania. Oferujemy produkt doskonale dopracowany, co potwierdzają rygorystyczne kontrole jakości na każdym etapie produkcji.
Pracujemy z drewnem już od wielu lat, a nasze kolekcje stanowią odzwierciedlenie zdobytej przez ten czas wiedzy i zgromadzonych doświadczeń. Wiemy, jak ważnym elementem każdego domu są drzwi zewnętrzne, dlatego tworzymy projekty, które trafiają w nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Tworzą Państwo pod indywidualne zamówienia. Jak się osiąga indywidualizm w obecnych zuniformizowanych czasach?

Wszystkie nasze drzwi są wyjątkowe. Wynika to z natury stosowanych przez nas materiałów. Wychodzimy poza konwencje i schematy, dostosowując nasze drzwi do potrzeb klientów. Wybór naturalnych materiałów determinuje oryginalność i różnorodność, dlatego każde nasze drzwi są niepowtarzalne. Osiągamy to dzięki unikatowej strukturze, barwie i usłojeniu drewna, a także odpowiedniemu ręcznemu przygotowaniu i wykończeniu.

Co jest Państwa największym atutem w prowadzeniu biznesu?

Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia, ale naszym największym atutem jest umiejętność reagowania na zmiany – zarówno w gustach konsumentów, technologii produkcji, jak i w zakresie nowoczesnych materiałów. Jesteśmy otwarci na nowe trendy, unikatowe rozwiązania i materiały. Stałe dążenie do bycia najlepszymi i przekonanie, że zawsze jest coś do odkrycia, sprawiają, że nieustannie staramy się poprawiać jakość naszych produktów, aby zaspokajały potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Państwa sztandarowy produkt to drzwi X FAKTOR. Na czym polega ich wyjątkowość?

Z drzwi X FAKTOR jesteśmy naprawdę dumni. Bez przesady mogę powiedzieć, że drzwi z tej kolekcji to klasa sama w sobie. O ich wyjątkowości świadczą zastosowane innowacyjne rozwiązania i wyrafinowane detale wykończeniowe. Zresztą, powszechnie wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. (śmiech)
O końcowym wyglądzie drzwi X FAKTOR decyduje klient, który ma do wyboru wiele opcji wykończenia deski drewnianej. Zabiegi takie jak szlifowanie, piaskowanie czy olejowanie, w oparciu o dostępną gamę kolorystyczną, dają mnóstwo możliwości ostatecznej aranżacji. W kolekcji X FAKTOR montujemy nowoczesne systemy, m.in.: system inteligentnego otwierania, czytnik linii papilarnych integra z funkcją RFID do bezdotykowego otwierania za pomocą karty, czytnik linii papilarnych MINI (wbudowany w pochwycie), czytnik linii papilarnych STANDARD, czytnik linii papilarnych integra z funkcją Bluetooth do bezdotykowego otwierania drzwi za pomocą smartfona, klawiaturę numeryczną ekey home keypad integra 2.0 i jednostkę sterującą micro.
Standardowo drzwi X FAKTOR wykonywane są z drewna dębowego. Można też u nas zamówić drzwi wykonane z innych gatunków drewna, również egzotycznych, jak m.in.: iroko, orzech amerykański, czereśnia, teak, merbau, sapelli czy wenge. Drzwi X Faktor to funkcjonalność, trwałość i pewność – cechy kojarzące się z najbardziej wyrafinowanym tradycyjnym rzemiosłem i ekskluzywną ręczną pracą wykończeniową.

Wyjątkową jakość drzwi X FAKTOR docenili niezależni eksperci. To napawa dumą i potwierdza słuszność biznesowej drogi.

Zgadza się, wyjątkowość drzwi X FAKTOR docenili eksperci, przyznając nagrody za innowacyjne rozwiązania zastosowane w naszym sztandarowym produkcie. W 2017 roku, podczas 22. Międzynarodowych Targów Rzeszowskich, za drzwi X FAKTOR drewniane z aluminiową wkładką, zostaliśmy laureatem konkursu o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem tego plebiscytu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych produktów i technologii. Produkty oceniała komisja ekspertów, w skład której wchodzili przedstawiciele m.in. Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Stowarzyszenia Architektów Polskich, a także Międzynarodowych Targów Rzeszowskich. Kolejną nagrodę otrzymaliśmy w sierpniu 2018 roku, podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki. Zostaliśmy wówczas wyróżnieni w Programie Super VIP za wyjątkową linię drzwi zewnętrznych drewnianych X Faktor.
Te nagrody potwierdziły, że tradycyjne drewniane drzwi X FAKTOR są jednocześnie rozwiązaniem awangardowym i innowacyjnym.

Co sprawia, że klienci wybierają drzwi PARMAX?

Jak już wspominałem, drewno to naturalny materiał, którego zalety przekładają się na wysoką jakość drzwi. Wybierając drzwi drewniane, klienci zyskują gwarancję wieloletniej stabilności ich kształtu i wyglądu dzięki naturalnym właściwościom drewna – sprężystości, wytrzymałości mechanicznej oraz dobrej odporności na różnice temperatur czy wilgotność. Dzięki wyjątkowym właściwościom drewna i jego kolorystyce możemy wychodzić poza schematy i dostosowywać drzwi do wymagań klientów.
Ważnym argumentem jest indywidualność: drewno oraz fornir różnią się od siebie barwą, strukturą i konsystencją. Znaczące różnice mogą wystąpić nawet w przypadku jednego gatunku drewna, ale są to naturalne cechy, które sprawiają, że każde drzwi są wyjątkowe. Specjalnie wyselekcjonowane drewno z naturalnymi sękami i pęknięciami to produkt najwyższej jakości, a w połączeniu z innymi materiałami, jak INOX, struktura betonowa czy szkło, daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji.
Dlatego nasi klienci je doceniają.

Katalog produktów

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!