Próg z wstawką termoizolacyjną, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Próg z wstawką termoizolacyjną

Zaletą progu aluminiowego jest jego estetyka, odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz niska konstrukcja ułatwiająca swobodne przemieszczanie się bez ryzyka potknięcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, małych dzieci oraz poruszających się na wózku inwalidzkim.

Próg aluminiowy z wstawką termoizolacyjną montuje się w odpowiednio przygotowanym kanale w posadzce pod drzwiami – tzw. „ciepły montaż” – jako wzmocnienie i docieplenie. Próg składa się z komór wypełnionych powietrzem zapewniając w ten sposób właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Wstawkę termoizolacyjną można łączyć i dodawać kolejne elementy.

Poprawnie wykonany ciepły montaż progu zatrzyma ciepło wewnątrz naszego domu, dzięki czemu zużyjemy mniej ciepła i energii na jego ogrzanie. Ciepły montaż progu można przeprowadzić zarówno podczas wstawiania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak i przy wymianie starych. Należy pamiętać, iż drzwi zewnętrzne powinniśmy montować dopiero po zakończeniu mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku.


Poszerzenia z klinarytu

Poszerzenie produkowane jest ze specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego o nazwie własnej KLINARYT. W górnej części zwanej głowicą wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery T.

Listwa:

- usztywnia cały element

- stanowi podstawę do przyklejenia specjalnej taśmy rozprężnej w klasie BG 1

 

Głowica jest wyfrezowana z napięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu drzwiowego. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części poszerzenia listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do muru. Dostępne wysokości poszerzenia: 100mm, 150mm, 180mm, 230mm.

Katalog produktów

baner-zimowy-03

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!