Próg z wstawką termoizolacyjną, Drzwi drewniane – zewnętrzne i wewnętrzne Parmax

wczytywanie strony

menu mobilne

Próg z wstawką termoizolacyjną

Zaletą progu aluminiowego jest jego estetyka, odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz niska konstrukcja ułatwiająca swobodne przemieszczanie się bez ryzyka potknięcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, małych dzieci oraz poruszających się na wózku inwalidzkim.

Próg aluminiowy z wstawką termoizolacyjną montuje się w odpowiednio przygotowanym kanale w posadzce pod drzwiami – tzw. „ciepły montaż” – jako wzmocnienie i docieplenie. Próg składa się z komór wypełnionych powietrzem zapewniając w ten sposób właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Wstawkę termoizolacyjną można łączyć i dodawać kolejne elementy.

Poprawnie wykonany ciepły montaż progu zatrzyma ciepło wewnątrz naszego domu, dzięki czemu zużyjemy mniej ciepła i energii na jego ogrzanie. Ciepły montaż progu można przeprowadzić zarówno podczas wstawiania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak i przy wymianie starych. Należy pamiętać, iż drzwi zewnętrzne powinniśmy montować dopiero po zakończeniu mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku.


profil_podprogowyProfil podprogowy PVC/EPS dostępny w 4 różnych wysokościach 100/130/150/180 mm. Profil jest odporny na działanie wody oraz odkształcenia. Można go bardzo łatwo zamontować bez konieczności wstępnego wiercenia. Ponadto wykazuje bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej.

Katalog produktów

Aktualności

Promocja

Promocja "Zamień klucz na Kciuk"

Promocja dotyczy drzwi z kolekcji Glass o grubości 82mm...

czytaj dalej

 do_gory