Próg z wstawką termoizolacyjną, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Próg z wstawką termoizolacyjną

Zaletami progu aluminiowego są: estetyka, odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz niska konstrukcja, ułatwiająca swobodne przemieszczanie się bez ryzyka potknięcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, małych dzieci oraz poruszających się na wózku inwalidzkim.

Próg aluminiowy z wstawką termoizolacyjną montuje się w odpowiednio przygotowanym kanale w posadzce pod drzwiami zewnętrznymi jest to tzw. ciepły montaż – jako wzmocnienie i docieplenie. Próg składa się z komór wypełnionych powietrzem, zapewniając w ten sposób właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Wstawki termoizolacyjne można łączyć ze sobą i dodawać kolejne elementy.

Poprawnie wykonany ciepły montaż progu zatrzyma ciepło wewnątrz naszego domu, dzięki czemu zużyjemy mniej energii na jego ogrzanie. Ciepły montaż progu można przeprowadzić zarówno podczas wstawiania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak i przy wymianie starych. Należy pamiętać, iż drzwi zewnętrzne powinniśmy montować dopiero po zakończeniu mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku.


Poszerzenia z klinarytu

Poszerzenie produkowane jest ze specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego o nazwie własnej KLINARYT. W górnej części zwanej głowicą wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery T.

Listwa:

Głowica jest wyfrezowana z napięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu drzwiowego. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części poszerzenia listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do muru. Dostępne wysokości poszerzenia: 100 mm, 150 mm, 180 mm, 230 mm.

Katalog produktów

Aktualności

Budowanie świadomej marki – nowe oblicze firmy PARMAX

Budowanie świadomej marki – nowe oblicze firmy PARMAX

czytaj dalej

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!