O drewnianych drzwiach zewnętrznych wiemy wszystko, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

O drewnianych drzwiach zewnętrznych wiemy wszystko

paruch_opt-1568x1045

Paweł Paruch, prowadzący wspólnie z bratem Arturem firmę PARMAX, opowiada o tym, jak wygląda proces produkcji ekskluzywnych drzwi zewnętrznych, jakie aspekty decydują o bezkompromisowej jakości produktów i dlaczego warto postawić na wyroby najwyższej jakości.

Dlaczego do wyboru drzwi zewnętrznych do domu powinniśmy przykładać tak dużą wagę?

Drzwi zewnętrzne tworzą pierwsze wrażenie i to one zapraszają gości do domu, witając ich w progu. Ich wzór i wykonanie, harmonizując także z elewacją i stylem budynku, nadają mu indywidualny charakter. Rola drzwi zewnętrznych sprowadza się jednak nie tylko do walorów estetycznych. Jednocześnie mają też stanowić barierę dla tzw. nieproszonych gości i zapewniać domownikom poczucie bezpieczeństwa. Ich najważniejszym zadaniem jest przede wszystkim izolacja termiczna i akustyczna oraz solidna ochrona. Dlatego też powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na zmienne warunki atmosferyczne i być przygotowane na wahania temperatur, opady i podmuchy wiatru.

Dzielą się Panowie zakresem obowiązków i właśnie w Pana gestii leży proces produkcyjny. Od czego się zaczyna produkcja drzwi w firmie PARMAX?

Podstawą rozpoczęcia produkcji jest koncepcja i projekt. Musimy wiedzieć, jakie są oczekiwania klienta, jakie drzwi chciałby mieć w swoim domu. Niekiedy klienci przychodzą do nas z gotową wizją, zdjęciem czy zarysem, jaki efekt chcieliby osiągnąć, co im się podoba. To dla nas istotne wskazówki, w którym kierunku mamy realizować projekt. Doradzamy klientom, jak dobrać najlepsze drzwi, aby spełniały ich oczekiwania. Za każdym razem staramy się dopasować wyrób do oczekiwań zamawiającego. Klientów interesuje design, grubość, przenikalność cieplna, zabezpieczenia antywłamaniowe, ale też dodatki, jak zamki, okucia, zawiasy, i te wszystkie aspekty bierzemy pod uwagę podczas projektowania drzwi.
Nasi projektanci doradzają klientom w doborze drzwi od samego początku, sugerując najlepsze rozwiązania i jak najlepsze dopasowanie drzwi zewnętrznych do domu. Podstawą do wykonania drzwi są wymiary, czyli otwór światła. Od tego parametru zaczyna się praca nad drzwiami.
Customizacja drzwi PARMAX, czyli dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta, wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0 i czwartej rewolucji przemysłowej. Oddajemy klientom produkty doskonałe, dopracowane w każdym calu, spełniające najwyższe wymagania. Nasi klienci mają możliwość uczestniczyć w tworzeniu własnych wymarzonych drzwi. Cykl produkcyjny w naszej firmie podzielony jest na kilka etapów, a w każdym z nich drzwi poddawane są rygorystycznej kontroli jakości, by klienci otrzymywali jakość bez kompromisów.

 

IMG_9731_opt-1568x1045

Firma PARMAX proponuje klasyczne i nowoczesne drzwi zewnętrzne, łączące nowoczesną konstrukcję z klasycznym pięknem drewna oraz najwyższą jakością zastosowanych komponentów. Drzwi zewnętrzne PARMAX są synonimem innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz eleganckiego wzornictwa.

Czy będzie przesadą stwierdzenie, że o drewnie w firmie PARMAX wiedzą Państwo wszystko? Czy potwierdza Pan, że drewno jest niemal doskonałym materiałem do obróbki?

Nie przesadzę, jeśli powiem, że drewno to materiał, z którego możemy stworzyć dosłownie wszystko. Drewno to najbardziej plastyczny materiał, wdzięczny i doskonale nadający się do obróbki. Drewno wykorzystywane do produkcji drzwi zewnętrznych jest specjalnie dobierane i selekcjonowane, aby wyeksponować najlepsze jego cechy estetyczne oraz wytrzymałościowe. Drewniane drzwi zewnętrzne PARMAX dzięki swoim parametrom cieplnym gwarantują niskie zużycie energii, ponieważ ich termoizolacyjność wynosi nawet 0,58 W/M2K. Można powiedzieć, że jest to nie tylko oszczędność, ale również wyraz dbałości o środowisko, ponieważ przez drzwi i okna tracimy nawet 35 proc. ciepła.

Co powinno przekonać klientów, by wybrali właśnie drzwi zewnętrzne PARMAX?

Najlepsze materiały, wygoda, trwałość, precyzja wykonania, bezpieczeństwo, nowoczesny design to najważniejsze cechy naszych drzwi zewnętrznych, które w równym stopniu stanowią ekskluzywną wizytówkę, jak i zabezpieczenie domu. Dzięki wieloetapowej produkcji oraz skrupulatnej kontroli jakości i trwałości na każdym etapie produkcji drzwi zewnętrzne PARMAX to wyjątkowe produkty na polskim rynku stolarki drzwiowej. Firma PARMAX oferuje wiele kolekcji drzwi zewnętrznych – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, które można indywidualnie dobrać pod względem materiału, jak np. np. całoszklane czy aluminiowo-drewniane, a także rozmiaru czy akcesoriów.
Aby zapewnić produkt doskonały, w firmie PARMAX wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, wyprzedzamy designerskie trendy i dzięki temu nasze drzwi cieszą się uznaniem wśród klientów. Swój prestiż drzwi PARMAX zawdzięczają pedantycznej dbałości o najdrobniejsze detale i precyzji wykonania. Wyrafinowana elegancja przyciąga spojrzenia, ale o klasie naszych wyrobów stanowią cechy ukryte w drzwiach – trwałość, funkcjonalność, energooszczędność, i to one przekonują klientów. Inwestycja w drzwi PARMAX to również długoterminowe oszczędności. Wysoka szczelność pociąga za sobą spadek kosztu ogrzewania, a wyjątkowa trwałość sprawia, że konieczność zakupu kolejnych drzwi znika na wiele lat. Projektanci, architekci czy nasi partnerzy handlowi mają szerokie spektrum drzwi, które mogą polecać klientom.

Jakie produkty firmy PARMAX znajdują uznanie klientów?

Oferujemy produkty wyprzedzające trendy, a wręcz je dyktujące, z wykorzystaniem najlepszych wzorców i technik produkcji. Wyjątkowa kolorystyka i materiały, z jakich tworzymy drzwi, sprawiają, że wychodzimy poza schematy, dostosowując nasze drzwi oczekiwań klientów. Nie sposób w krótkiej rozmowie wymienić wszystkich naszych produktów, podam tylko najbardziej reprezentatywne przykłady, które architekci czy nasi partnerzy handlowi mogą proponować klientom jako rozwiązania zapewniające doskonałą oprawę i ochronę dla każdego domu, zarówno nowoczesnego, jak i utrzymanego w tradycyjnym stylu. Osobom ceniącym niebanalne formy i niespotykane rozwiązania polecałbym rozważenie drzwi ze spiekiem kwarcowym, które, ujęty w eleganckie drewniane ramy, dają drzwi pancerne, ale jednocześnie eleganckie. Można powiedzieć, że w rękach naszych projektantów został on zamieniony w dzieło sztuki. Te drzwi są lekkie, ponieważ spiek kwarcowy jest tylko szykowny kamuflaż, skrywający trwałą i lekką konstrukcję, dając produkt oryginalny i wyjątkowy. Miłośnikom tradycji z kolei poddałbym pod rozwagę drzwi Top Design WOOD wykonane z drewna dębowego, które ma w sobie szlachetność i wytrzymałość i nie poddaje się próbie czasu, jest twarde, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Pozwoli Pan, że przywołam w tym miejscu flagowy produkt marki PARMAX – jedyne w swoim rodzaju drzwi X Faktor. Na czym polega ich wyjątkowość?

Produkty X Faktor to faktycznie nowa jakość w świecie nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Można powiedzieć, że wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania i technologie, jednocześnie zachowały funkcjonalność, trwałość i pewność, czyli cechy, które nieodłącznie są kojarzone z tradycyjnym, solidnym rzemiosłem i ekskluzywną, ręczną pracą wykończeniową. O ich wyjątkowości i awangardowości decydują rozwiązania, które są znakiem firmowym naszych produktów, by wymienić tylko najwyższej jakości okucia w standardzie – zawiasy chowane Simonswerk Tectus TE, po raz pierwszy na polskim rynku wprowadzone właśnie w drzwiach X Faktor. Dzięki temu powierzchnia skrzydła i dostawki jest idealnie zlicowana. Zastosowanie specjalnego wyselekcjonowanego drewna z naturalnymi sękami i pęknięciami jako wykończenie skrzydła, dostępne jedynie w naszej ofercie. Aby jeszcze podkreślić ekskluzywność naszych drzwi, opracowaliśmy specjalny system wypełniania sęków, który przydaje im szlachetności i wyrafinowania.

Co daje największą satysfakcję i stanowi zachętę do pracy?

Zadowolenie klientów jest najlepszą motywacją, ale nie bez znaczenia jest fakt, że nasze drzwi doceniają fachowcy i eksperci z branży. To dobre miejsce, by pochwalić się, że w 5. edycji konkursu TOPTEN Okna 2019 na najlepszą stolarkę budowlaną w kategorii drzwi zewnętrzne wyróżnienie zdobyły drzwi z naszej kolekcji Top Design PLUS P11 oraz kolekcja Faktor.
Zgodnie z założeniami konkurs TOPTEN Okna ma stanowić platformę mającą na celu pomoc inwestorom, projektantom, audytorom energetycznym w wyborze najlepszej pod względem oszczędności energii i kosztów dostępnej na rynku polskim stolarki budowlanej.

Co najlepiej oddaje charakter drzwi zewnętrznych PARMAX?

Przyświecające nam w pracy hasło „Tworzymy, nie produkujemy” i pietyzm, z jakim traktujemy drzwi, jest najlepszą reklamą naszych wyrobów.

Katalog produktów

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!