Kolejna nagroda dla PARMAX – StolArchi 2021!, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Kolejna nagroda dla PARMAX – StolArchi 2021!

Certificate-fb

Ekskluzywne drzwi zewnętrzne PARMAX doceniane są zarówno przez klientów, jak i przez ekspertów, którzy wielokrotnie nagradzali nasze produkty za innowacyjność i nowoczesny design. Z dumą możemy ogłosić, że zostaliśmy laureatami kolejnej nagrody – nasze pionierskie drzwi z czytnikiem twarzy zostały wyróżnione w konkursie StolArchi 2021!

Wyróżnienie StolArchi to wyraz uznania środowiska architektów dla naszych drzwi zewnętrznych – w tym konkursie to właśnie praktycy z biur projektowych wybierają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej. W swojej pracy na co dzień stykają się z rozwiązaniami najlepszych producentów, dzięki swojej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu praktycznemu, wybrali najbardziej wyróżniające się produkty. Eksperci brali pod uwagę nie tylko jakość i innowacyjność, ale także wsparcie techniczne, na jakie mogli liczyć ze strony producentów na różnych etapach projektowania budynków.

 

Konkursowi towarzyszyło również głosowanie internautów, którzy również mogli wspierać swoich faworytów.

 

Innowacyjne rozwiązanie znalazło uznanie w oczach ekspertów

 

Drzwi z czytnikiem twarzy to innowacja na polskim rynku drzwi zewnętrznych. Pionierstwo tego rozwiązania zwróciło na nie uwagę ekspertów, oceniających produkty w konkursie. System składa się z dwóch warstw, sprzętowej i programowej. Warstwa sprzętowa to dwa moduły: oświetlacz i kamera. Pierwszy pokrywa badaną twarz 30 tysiącami punktów świetlnych. Wykorzystywane jest w tym celu promieniowanie podczerwone, więc postronni obserwatorzy niczego nie zauważą. Światło odbite od powierzchni twarzy trafia do kamery, jest zamieniane na sygnał cyfrowy. Dalszą obróbką zajmuje się oprogramowanie. Algorytm sprawdza odległości pomiędzy podczerwonymi znacznikami i w ten sposób rozpoznaje kształt twarzy. Podczas pierwszej analizy twarzy towarzyszącej przyznaniu dostępu do pomieszczenia system zapamiętuje tak wiele cech charakterystycznych, że później potrafi rozpoznać osobę mimo zmiany wyglądu twarzy. Nie zwiedzie go makijaż, okulary, niewielkie opatrunki, zarost, opalenizna. Na nic zda się również umieszczenie przed czujnikiem naturalnej wielkości zdjęcia osoby upoważnionej do wejścia, silikonowej maski ani innych podobnych wynalazków. Osoba, która chce przejść przez drzwi, nie musi przyjmować sztucznego wyrazu twarzy. Może się uśmiechać, smucić, może być zdenerwowana albo odprężona. Emocje odzwierciedlone w wyglądzie twarzy nie zmniejszają skuteczności systemu.

Połączenie obu warstw, sprzętu i oprogramowania, ma jeszcze jedną zaletę. Oświetlacz i kamera są stosunkowo proste i będą skuteczne przez długi czas. Jeśli pojawią się doniesienia o błędach konstrukcyjnych albo ewentualnych sposobach obejściach zabezpieczenia, to wystarczająco skutecznym rozwiązaniem będzie aktualizacja oprogramowania. Nikt nie będzie musiał demontować urządzenia, odsyłać go do producenta albo kupować nowego. Poziom bezpieczeństwa zwiększy się po zainstalowaniu poprawki udostępnionej przez producenta. Taką wygodą nie może pochwalić się większość tradycyjnych zabezpieczeń, zwłaszcza opartych na tradycyjnych wkładkach bębnowych. Zdarzały się przypadki kompromitacji zamków, zwłaszcza tzw. systemowych, z kluczem – matką. Wyciek informacji o kształcie klucza serwisowego otwierającego wszystkie zamki konkretnej serii produkcyjnej zmuszał instalatorów i dystrybutorów do wdrażania kosztownych działań, głównie masowej akcji wymiany wkładek w zamkach.

 

Katalog produktów

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!