Budowanie świadomej marki – nowe oblicze firmy PARMAX, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Budowanie świadomej marki – nowe oblicze firmy PARMAX

O sile marki, zwłaszcza z segmentu premium, świadczy nie tylko jakość oferowanych przez nią produktów i usług, ale także jej wizerunek, który powinien odzwierciedlać wartości firmy i być spójny z jej filozofią. Niezwykle ważnym elementem identyfikacji wizualnej jest logo – to pierwszy znak, z którym marka jest kojarzona. Profil działalności firmy zazwyczaj z czasem ewoluuje, co może skutkować również potrzebą rebrandingu. Tak stało się w przypadku firmy PARMAX, producenta ekskluzywnych drzwi zewnętrznych.

Firma PARMAX działa na rynku stolarki budowlanej od ponad dwudziestu lat. Nasza historia zaczęła się od pasji i z miłości do drewna – z czasem rodzinne przedsiębiorstwo stało się miejscem, w którym tworzone są rozwiązania kreujące trendy na polskim rynku drzwi zewnętrznych. W zakładzie w podkrakowskich Zegartowicach powstały pierwsze w Polsce drzwi z czytnikiem linii papilarnych, drzwi z zawiasem chowanym czy drzwi wykorzystujące technologię skanera twarzy. Innowacyjność, ciągła chęć rozwoju i pedantyczna dbałość o najdrobniejsze to wartości, które wpisują się w działanie firmy na każdym etapie produkcji drzwi zewnętrznych. Jakość naszych produktów potwierdza nie tylko zaufanie klientów, ale także regularnie przyznawane wyróżnienia i nagrody. Jesteśmy laureatem Programu Super VIP 2018, zostaliśmy dwukrotnie wyróżnieni w konkursie TOP TEN dla najbardziej efektywnych drzwi (2017 r., 2015 r.), a także otrzymaliśmy Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego (2017 r., 2020 r.).

Paper-on-Wood-Logo-MockUp-small

PARMAX świadomie buduje swoją pozycję na rynku stolarki budowlanej, oferując ekskluzywne drzwi zewnętrzne i docierając do coraz szerszego grona odbiorców produktów premium. Kolejnym etapem budowania świadomej marki była decyzja o jej rebrandingu, w którym kluczowym elementem jest nowe logo, spójne z filozofią firmy i jej ofertą produktową.

 

Nowa identyfikacja wizualna PARMAX

 

PARMAX w nieoczywisty sposób łączy w sobie to, co tradycyjne, z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Szlachetne, naturalne drewno, od wieków wykorzystywane w budownictwie, jest ujęte we współczesne ramy – drzwi produkowane są w wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Każde drzwi są traktowane jak indywidualny projekt skrojony pod oczekiwania klienta – firma tworzy drzwi na wymiar, oferuje szeroki wybór materiałów, wykończeni czy wyposażenia. Dodatkowo zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa dzięki nowoczesnym systemom antywłamaniowym. Jest to niezwykle ważne dla klienta – dom to przestrzeń, która powinna zapewniać nam spokój, komfort, ochronę i bezpieczeństwo. Wszystkie te wartości znalazły swoje odzwierciedlenie w nowym logotypie.

 

Unikalność

 

Każde drzwi zewnętrzne, które opuszczają zakład produkcyjny PARMAX, są wyjątkowe i niepowtarzalne. Taki jest również nowy logotyp firmy – każdy odbiorca może spojrzeć na niego z innej perspektywy i w zależności od swoich doświadczeń, odczytać go nieco inaczej. Urozmaicenie graficzne kształtów podkreśla również złożoność procesu produkcyjnego, a także szeroką i różnorodną ofertę firmy.

 

Puntem wyjścia przy tworzeniu nowego logotypu  PARMAX była postać feniksa, która nie ma bezpośrednich konotacji z branżą budowlaną. Stanowi to jednak o sile tego znaku – będzie wyjątkowy i niepowtarzalny na rynku, tak jak produkty firmy. Feniks to mityczny stwór, symbolizujący nieśmiertelność i ciągłe odradzanie się – łączy w sobie tradycję i ciągły rozwój. Odzwierciedla to filozofię działania PARMAX – korzystając z drewna, materiału stosowanego w budownictwie od wieków, poszukujemy nowych technologii, wynoszących nasze drzwi na coraz wyższy, nieosiągalny dla konkurencji poziom.

 

Kolejnym elementem nowego logotypu PARMAX jest tarcza – symbol bezpieczeństwa. Są to wartości niezwykle istotne dla klientów zaopatrujących się w drzwi zewnętrzne, które stanowią jeden z najważniejszych punktów ochrony domu. Dom kojarzy się również z ciepłem i gościnnością, które w logotypie odzwierciedlają lekkie otwarcie tarczy w jej górnej części oraz łagodność kształtów. Zmianie uległ również krój pisma zawartego w logotypie, a także kolorystyka. Złoto jest kolorem nieodłącznie kojarzonym z produktami segmentu premium, zaś niebieski kojarzy się ze stabilnością i bezpieczeństwem.

 

Nowe logo PARMAX to kolejny krok firmy do spójnej komunikacji marki premium. Najwyższej jakości produkty, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zyskały oprawę, która odpowiada wartościom firmy, a także pozostaje w zgodzie z nowoczesnymi trendami w projektowaniu.

Katalog produktów

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!