Pielęgnacja drzwi WOOD, Drzwi drewniane – zewnętrzne i wewnętrzne Parmax

wczytywanie strony

menu mobilne

Pielęgnacja drzwi WOOD

Instrukcja okresowej pielęgnacji drzwi drewnianych - olejowanych Firmy PARMAX :

Aby cieszyć się przez wiele lat użytkowaniem drzwi drewnianych - olejowanych należy pamiętać o okresowej pielęgnacji powłoki drzwi.
Drzwi, których staliście się Państwo szczęśliwymi posiadaczami, na etapie produkcyjnym zostały przygotowane do użytkowania przez okres 1 roku bez dodatkowych zabiegów.
Po około 1 roku użytkowania drzwi, firma PARMAX zaleca okresową pielęgnację powierzchni olejowanej, lazurą olejną do pielęgnacji drewna.

Opis produktu:

Dekoracyjna, jedwabiście matowa powłoka na bazie naturalnych olejów do ochrony drewna narażonego na warunki atmosferyczne( promieniowanie UV, wilgoć, mróz). Ta mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się. Dzięki temu nie pęka, nie wybrzusza się i nie odpryskuje. Jest hydrofobowa i odporna na działanie czynników pogodowych. Powłoka zawiera aktywne składniki chroniące ją przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Sprawdza się również w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Przygotowanie powierzchni:

Powierzchnia drzwi musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia(maks 20% wilgotności). Lazura olejna jest gotowa bezpośrednio do użycia, nie rozcieńczać. Dokładnie zamieszać. Stare porowate powłoki należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń. Jeżeli nie ma możliwości usunięcia zabrudzeń po przez czyszczenie, wówczas powierzchnię należy zeszlifować papierem ściernym o granulacji 200-250 (zmatowić). Następnie całą powierzchnie należy odpylić i oczyścić z pozostałości brudu. Powierzchnia przygotowana do olejowania powinna być czysta i sucha. Efekt końcowy zależy między innymi od właściwości drewna, dlatego przed malowaniem każdorazowo zaleca się wykonanie próby.

Metody aplikacji:

Środek nakładać cienką warstwą, na czystym i suchym drewnie, zgodnie z kierunkiem słojów drewna, równomiernie przy pomocy pędzla do olejów lub wałka z mikrofazy. Następnie pozostawić do wyschnięcia na 4-6 godzin. Po tym czasie nanieść drugą warstwę. W celu renowacji wystarczy nanieść 1 powłokę na dokładnie oczyszczoną powierzchnię. W celu uzyskania bardziej matowego wyglądu, nałożoną warstwę oleju należy ściągnąć suchą szmatką, tym samym ściągając nadmiar oleju.

Czas schnięcia:

Ok. 12 godzin w normalnych warunkach(23°C/50% wilgotności powietrza). Przy niskich temperaturach i/lub wysokiej wilgotności powietrza, czas schnięcia może się wydłużyć.

Katalog produktów

Aktualności

Parmax organizuje szkolenia

Parmax organizuje szkolenia

Firma Parmax robi wiele, alby klienci byli zadowoleni i wiedzieli, że drzwi naszej firmy są najwyższej jakości.

czytaj dalej

Nowy Ral Design

ral-ulotka

XFAKTOR

xfaktor

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!