Pielęgnacja drzwi Inox, Plus, Glass, Classic, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Pielęgnacja drzwi Inox, Plus, Glass, Classic

Pielęgnacja drewnianych drzwi PARMAX lakierowanych

Regularna pielęgnacja

Regularna pielęgnacja drzwi zewnętrznych drewnianych pozwala na wydłużenie okresów międzyrenowacyjnych. Należy ją przeprowadzać raz w roku, używając specjalnego zestawu składającego się z płynu do mycia oraz mleczka pielęgnacyjnego. W przypadku wystąpienia zabrudzeń można czyścić drzwi częściej: miękką ściereczką lub gąbką zmoczoną w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń.
Do oczyszczania drzwi drewnianych z zabrudzeń nie wolno używać rozpuszczalników, środków alkalicznych, żrących i z dodatkiem chloru. Nie nadają się do tego również środki do czyszczenia armatury sanitarnej oraz mleczka zawierające piasek i inne substancje ścierne, bowiem mogą one bardzo poważnie uszkodzić dekoracyjną powłokę skrzydła drzwiowego.

Mleczko pielęgnacyjne tworzy na powierzchni drzwi cienką warstwę, która ogranicza wnikanie wody oraz przeciwdziała utlenianiu się lakieru. Niezależnie od tego, czy skrzydło pokryte zostało farbą kryjącą czy transparentną, poprawnie użyty zestaw odświeży jego barwę oraz nada mu nowego blasku.

ZESTAWY DO PIELĘGNACJI DRZWI ZEWNĘTRZNYCH PARMAX

Zestaw do pielęgnacji drzwi PARMAX to system pielęgnacyjny przeznaczony do powierzchni pokrytych lazurą na bazie substancji aktywnie czyszczących i wybranych żywic. Dzięki stosowaniu zestawu raz w roku przedłuża się trwałość lazur wodorozcieńczalnych. Zamykane są mikropęknięcia i pory warstwy lazury. Po naniesieniu preparatu powierzchnia uzyskuje jedwabisty połysk i można ją bez problemu lakierować.
Zestaw do pielęgnacji drzwi nie nadaje się do usuwania już istniejących uszkodzeń lakieru, np. spowodowanych gradobiciem.
Ze względu na właściwości powłok kryjących, perfekcyjnie chroniących przed działaniem promieniowania UV, ta metoda pielęgnacji nie jest zalecana. Stosowanie środka do pielęgnacji drzwi na drewno lakierowane kryjąco może doprowadzić do powstania szpecących smug, jeśli nie zostanie wykonane dokładnie. W tym przypadku wystarczy regularne czyszczenie ciepłą wodą z dodatkiem kilku porcji środka Top-Cleaner lub łagodnego środka czyszczącego. Trudne do usunięcia zabrudzenia i głęboko osadzony brud można usunąć przez nałożenie środka Top-Cleaner.

Instrukcja użycia środka do pielęgnacji drzwi zewnętrznych:

Krok 1 – Czyszczenie –Top-Cleaner: Podłoże oczyścić wstępnie ciepłą wodą z dodatkiem kilku porcji środka Top-Cleaner lub łagodnego środka czyszczącego. Następnie nanieść szmatką środek Top-Cleaner i przetrzeć powierzchnię. W ten sposób można usunąć także cięższe zabrudzenia.

Krok 2 – Pielęgnacja –Top Finish: Środek Top-Finish przed użyciem wstrząsnąć i nanieść szmatką równomiernie, cienką warstwą, na wcześniej oczyszczone, suche powierzchnie

Katalog produktów

Blog

Kolejna nagroda dla PARMAX – StolArchi 2021!

Kolejna nagroda dla PARMAX – StolArchi 2021!

czytaj dalej

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!