Pielęgnacja drzwi Inox, Plus, Glass, Classic, Drzwi drewniane – zewnętrzne i wewnętrzne Parmax

wczytywanie strony

menu mobilne

Pielęgnacja drzwi Inox, Plus, Glass, Classic

Pielęgnacja drzwi PARMAX lakierowanych

Regularna pielęgnacja

Regularna pielęgnacja drzwi drewnianych pozwala na wydłużenie okresów międzyrenowacyjnych. Należy ją przeprowadzać raz w roku, z użyciem specjalnego zestawu składającego się z płynu do mycia oraz mleczka pielęgnacyjnego. W przypadku wystąpienia zabrudzeń można oczyszczać drzwi częściej, miękką ściereczką lub gąbką zmoczoną w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń.
Do oczyszczania drzwi drewnianych z zabrudzeń nigdy nie używamy rozpuszczalników, środków alkalicznych, żrących i z dodatkiem chloru. Nie nadają się do tego również środki do czyszczenia armatury sanitarnej oraz mleczka zawierające piasek i inne substancje ścierne – ich zastosowanie może bowiem spowodować bardzo poważne uszkodzenie dekoracyjnej powłoki skrzydła drzwiowego.

Mleczko pielęgnacyjne tworzy na powierzchni drzwi cienką warstwę, która ogranicza wnikanie wody oraz przeciwdziała utlenianiu się lakieru. Niezależnie od tego, czy skrzydło pokryte zostało farbą kryjącą czy transparentną, poprawnie użyty zestaw odświeży jego barwę oraz nada mu nowego blasku.

ZESTAWY DO PIELĘGNACJI DRZWI ZEWNĘTRZNYCH PARMAX

Zestaw do pielęgnacji drzwi PARMAX, to system pielęgnacyjny do powierzchni pokrytych lazurą na bazie substancji aktywnie czyszczących i wybranych żywic. Przez stosowanie zestawu raz w roku przedłuża się trwałość lazur wodorozcieńczalnych. Zamykane są mikropęknięcia i pory warstwy lazury. Po naniesieniu powierzchnia uzyskuje połysk jedwabisty i można ją bez problemu lakierować.
Zestaw do pielęgnacji drzwi nie nadaje się do usuwania już istniejących uszkodzeń lakieru, np. spowodowanych gradobiciem.
W przypadku powłok kryjących ta metoda pielęgnacji z powodu już wykazywanych przez nie właściwości perfekcyjnie chroniących przed działaniem promieniowania UV  jest mniej ważna i nie jest też zalecana. Stosowanie środka do pielęgnacji drzwi na drewno lakierowane kryjąco może doprowadzić do szpecących smug, gdy praca nie będzie dokładnie wykonana. Wystarczy tutaj regularne czyszczenie ciepłą wodą z dodatkiem kilku porcji środka Top-Cleaner lub łagodnego środka czyszczącego. Trudne do usunięcia zabrudzenia i głęboko osadzony brud można usunąć przez nałożenie środka Top-Cleaner.

Instrukcja użycia środka do pielęgnacji drzwi zewnętrznych:

Krok 1 – Czyszczenie –Top-Cleaner: Podłoże oczyścić wstępnie ciepłą wodą z dodatkiem kilku porcji środka Top-Cleaner lub łagodnego środka czyszczącego. Następnie nanieść szmatką środek Top-Cleaner i przetrzeć powierzchnię. W ten sposób dają się bez problemu usunąć także cięższe zabrudzenia.

Krok 2 – Pielęgnacja –Top Finish: Środek Top-Finish przed użyciem wstrząsnąć i nanieść równomiernie i cienką warstwą szmatką na wcześniej oczyszczone, suche powierzchnie.

Katalog produktów

Aktualności

Parmax organizuje szkolenia

Parmax organizuje szkolenia

Firma Parmax robi wiele, alby klienci byli zadowoleni i wiedzieli, że drzwi naszej firmy są najwyższej jakości.

czytaj dalej

Nowy Ral Design

ral-ulotka

XFAKTOR

xfaktor

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!