Próg z wstawką termoizolacyjną, Drzwi drewniane – zewnętrzne i wewnętrzne Parmax

wczytywanie strony

menu mobilne

Próg z wstawką termoizolacyjną

Zaletą progu aluminiowego jest jego estetyka, odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz niska konstrukcja ułatwiająca swobodne przemieszczanie się bez ryzyka potknięcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, małych dzieci oraz poruszających się na wózku inwalidzkim.

Próg aluminiowy z wstawką termoizolacyjną montuje się w odpowiednio przygotowanym kanale w posadzce pod drzwiami – tzw. „ciepły montaż” – jako wzmocnienie i docieplenie. Próg składa się z komór wypełnionych powietrzem zapewniając w ten sposób właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Wstawkę termoizolacyjną można łączyć i dodawać kolejne elementy.

Poprawnie wykonany ciepły montaż progu zatrzyma ciepło wewnątrz naszego domu, dzięki czemu zużyjemy mniej ciepła i energii na jego ogrzanie. Ciepły montaż progu można przeprowadzić zarówno podczas wstawiania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak i przy wymianie starych. Należy pamiętać, iż drzwi zewnętrzne powinniśmy montować dopiero po zakończeniu mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku.

 

Katalog produktów

Aktualności

TOP TEN dla najbardziej efektywnych drzwi w roku 2017

TOP TEN dla najbardziej efektywnych drzwi w roku 2017

czytaj dalej

 do_gory